*
Bettingsider

Premier League: Opptakt & Gratis Oddstips [Runde 25]

Vår ekspert på engelsk fotball, Halvor Kristiansen, gir deg opptakter av alle kampene i 25. runde av Premier League.

Les mer om kampene og se oddstipsene hans!

Brighton – Chelsea (Fredag 21:00)

Over 3,5 mål: 2.38 hos N1 Bet

Brighton var ikke på sitt høyeste nivå i bortekampen mot Nottingham Forest, og tapte 7-0. Det er ikke lett å peke på én ting som at det taktiske var feil, eller å si at de ikke var gode i ballbesittelse eller uten ballbesittelse, men til syvende og sist handler det om samhold, og kampen viste ikke hvordan Brighton ønsker å presentere seg selv.

Men ledelse på toppnivå handler jo om å finne løsninger på problemer, og manager Fabian Hürzeler løste ikke det puslespillet han ble stilt overfor da de sentrale midtbanespillerne Carlos Baleba og Yasin Ayari ikke var tilgjengelige. Han satte Jack Hinshelwood i en veldig vanskelig situasjon der han måtte spille alene på den defensive midtbanen mot Morgan Gibbs-White, og det var i alle fall en feil.

Chelsea vant 2-1 hjemme mot West Ham, men det er ikke det beste Chelsea-laget vi har sett, og de er heller ikke i sin beste form. Med 1-0 til West Ham til pause vil nok manager Graham Potter være skuffet over at de ikke fikk med seg noe fra kampen, men i andre omgang hang de ikke helt med.

Det er aldri lett når motstanderen legger seg tilbake, for da må man være tålmodig. Chelsea hadde 12 avslutninger i første omgang, og så scoret West Ham helt på tampen av omgangen, men etter pause kom de tilbake, og alt i alt fortjente de nok å vinne kampen.

Da disse to lagene møttes i FA Cupen sist helg vant Brighton 2-1 etter at Chelsea hadde tatt ledelsen tidlig, og resultatet var greit. Det var veldig positivt for Brighton med hensyn til hvordan de spilte sammen, holdt sammen, og hvordan de likte å jobbe mot ballen og hvor modige de var i ballbesittelse.

Dette er dog en helt ny kamp, som fort kan ende målrikt ettersom begge lagene skapte mange målsjanser da de møttes sist helg, og man kan prøve over 3.5 mål i kampen til odds 2.38 fra N1 Bet. De som spiller på målscorere kan prøve Georginio Rutter som både scoret og assisterte mot Chelsea sist og nå har fem mål på sine seks siste kamper, til tross for at han bare har fått minutter fra benken i to av disse kampene. N1 Bet betaler 3.96 for at han scorer anytime, og det er en helt OK pris.

Leicester – Arsenal (Lørdag 13:30)

William Saliba scorer anytime: 11.00 hos N1 Bet

Leicester brukte 72 minutter på å registrere sitt første og eneste skudd på mål i bortekampen mot Everton, og tapte 4-0. De var nok en gang for dårlige i begge 16-meter feltene, noe som førte til at de gikk på sitt åttende nederlag på ni kamper.

De ønsket så klart å bygge videre på seieren mot Spurs i forrige kamp, men det var ikke godt nok i denne kampen. En veldig dårlig start der de lå under 2-0 etter seks minutter mot et Everton-lag som er vanskelig å slå, gjorde oppgaven veldig vanskelig og det var heller ikke nødvendig å slippe inn det tredje målet like før pause. De må se på hvorfor det skjedde, for de har sett mer solide ut de siste ukene, men i denne kampen var de åpne, og ble straffet veldig hardt. Dog skal Everton ha honnør for sin prestasjon.

Arsenal vant 5-1 hjemme mot Man City, men det var en jevn kamp frem til det tredje målet etter en drøy times spill der Man City hadde utgjort en trussel og hadde mye ball mens Arsenal tidvis måtte forsvare seg dypt. For å slå Man City på den måten Arsenal gjorde, er det mange ting som må gå i deres favør, men de var veldig aggressive og spilte med mye mot.

De hadde litt flaks i enkelte øyeblikk og trengte kvalitetsredninger fra David Raya for å stoppe Josko Gvardiol og Savinho i første omgang. Man City er så gode at selv om man ikke ønsker det, må man noen ganger bare spille dypt, og forsvare seg dypt, men de siste 30 minuttene var Arsenal klart best, og fortjente seieren.

Leicester scoret i første omgang borte mot Man Utd i FA Cupen og ledet også fullt fortjent 1-0 til pause, men måtte se seg slått etter et offside-mål på overtid. Dog fortjente de ikke å vinne. Arsenal tapte 2-0 borte mot Newcastle og det skjedde fordi de tillot dem å løpe, og ble sårbare selv. Ei heller var de effektive innenfor 16-meteren, og resultatet var fortjent.

Arsenal har vært i Dubai siden forrige torsdag for å trene en uke i varmt vær, der også Ben White har vært involvert, og han kan rekke denne kampen, men Kai Havertz er nok ute resten av sesongen.

Leicester scoret fem mål i de to første hjemmekampene under Van Nistelrooy, men har ikke scoret på de fire siste på King Power og her kan man godt prøve seg på at Arsenal vinner uten å slippe inn mål til odds 2.02 hos N1 Bet. Men et skikkelig langskudd finner man i at William Saliba scorer anytime til odds 11.00, og det er fordi han kan bli flyttet fremover på banen i mangel på alternativer nå som både Havertz og Gabriel Martinelli er ute.

Aston Villa – Ipswich (Lørdag 16:00)

Morgan Rogers scorer anytime: 2.81 hos N1 Bet

Villa havnet tidlig under borte mot Wolves, og var langt fra på sitt beste. Jhon Duran sin overgang til Saudi-Arabia gjorde at manager Unai Emery ikke kunne endre spillet etter at Ollie Watkins måtte forlate banen med lyskeproblemer i pausen.

Man kan selvsagt snakke om Donyell Malen sitt annullerte mål i andre omgang, men Villa klarte ikke å gjøre nok for å ta seieren, og tapte fortjent. De var svake, og kanskje slitne både fysisk og følelsesmessig etter Champions League. De gjorde fire bytter i pausen, hvorav det ene på grunn av lyskeproblemer hos Watkins, og det endret kampens karakter.

Keeper Aro Muric kostet nok en gang Ipswich dyrt, da Southampton vant 2-1 på Portman Road og holdt liv i deres håp om å overleve i Premier League.  Nederlaget var grusomt for dem, spesielt med tanke på måten de svarte på etter å ha sluppet inn det første målet.

Liam Delap – som var den største trusselen hele kampen – tvang Ramsdale til å redde fra spiss vinkel etter først å ha utlignet, og Julio Enciso holdt også Southampton-keeperen opptatt. Ipswich presterte veldig bra i første omgang og burde ha ledet til pause. De skapte mer enn nok sjanser til å vinne kampen, men tapet skyldes først og fremst tvilsomt keeper-spill.

Villa vant 2-1 mot Spurs i FA Cupen, og det var helt fortjent. Spurs har jo omtrent et helt lag ute med skade, men Villa har også sine skadeproblemer. De spilte imidlertid godt i denne kampen, og spillerne de har hentet inn den siste måneden hjelper dem mye, og innhoppene fra Marco Asensio og Marcus Rashford har gjort Villa-fansen desperate etter å se mer.

Ipswich gjorde 11 endringer på laget, men vant likevel 4-1 borte mot Coventry i deres FA Cup kamp, og viste der hvor stor forskjell det kan være mellom Championship og Premier League da reservene til et nedrykkskjempende lag – som hadde tapt de fire siste kampene på rad – kjørte over motstanderen på bortebane. Dog var sluttresultatet misvisende, for de var ikke tre mål bedre enn hjemmelaget.

Morgan Rogers er en formspiller for Villa nå og han har scoret sju mål på de ni siste hjemmekampene, inkludert et hat-trick mot Celtic samt et mål i FA Cupen mot Spurs, og han kan godt score igjen til odds 2.81 hos N1 Bet.

Fulham – Nottingham Forest (Lørdag 16:00)

Raul Jimenez scorer anytime: 2.88 hos N1 Bet

Fulham hadde ikke hadde et eneste skudd på mål i første omgang i bortekampen mot Newcastle, men fremsto som et helt annet lag i andre omgang, og Raul Jimenez utlignet fortjent i det 61. minutt, før Rodrigo Muniz satte inn seiersmålet på frispark i det 82. minutt.

De reagerte veldig bra i de første 30 minuttene av andre omgang, og tok kontroll over kampen. De scoret først et flott mål på en overgang og deretter et godt forberedt frispark fra Rodrigo på det andre målet, og alt i alt var det ikke ufortjent at de reiste hjem med alle tre poengene.

Nottingham Forest festet grepet i kampen om kvalifisering til Champions League med en bemerkelsesverdig 7-0 seier hjemme over Brighton, der Chris Wood slo til med hat-trick. Etter å ha tapt 5-0 for Bournemouth forrige helg, krevde manager Nuno Espirito Santo en reaksjon, og laget hans leverte mot et elendig Brighton-lag.

De var farlige, aggressive og kliniske, noe Brighton ikke var, og det er en fotballstil som ikke er veldig sexy i den moderne Premier League-verdenen, men Forest er gode i begge 16-meter feltene. De forsvarer seg dypt og med mange spillere, men de gjør det glimrende, anført av Nikola Milenkovic og Forest holdt buret rent for tiende gang denne sesongen, som er flest av alle lag i ligaen.

Fulham sikret en fortjent 2-1 seier borte mot Wigan i FA Cupen etter to scoringer fra Rodrigo Muniz, og det til tross for at de hadde gjort 10 endringer på laget. Forest benyttet også anledningen til å hvile nesten hele sin faste startellever, men gikk videre på straffer borte mot Exeter.

Forest tapte 1-0 på hjemmebane mot Fulham tidligere i sesongen og de har bare vunnet ett av de fem møtene mellom disse lagene siden de returnerte til Premier League. Raul Jimenez scoret seiersmålet sist de møttes, og han er også Fulham sin toppscorer i Premier League med ni mål. Han kan fort score igjen, og N1 Bet tilbyr 2.88 for det.

Manchester City – Newcastle (Lørdag 16:00)

Flest mål i andre omgang: 1.99 hos N1 Bet

Selv om Man City tapte 5-1 borte mot Arsenal, viste de at de er et topplag, men de siste 25-30 minuttene var ikke akseptable. De fremviste ro til å spille, men det tredje målet til Arsenal påvirket dem, og brått sluttet de med det de holdt på med i de første 60-65 minuttene.

Da spilte de til tider flott fotball, og var med i kampen, men det svingte feil vei for dem etter at de glemte å gjøre det de burde gjøre. Resten var en veldig god kamp for dem selv om det er vanskelig å forstå når man ser resultatet.

Newcastle gikk glipp av muligheten til å rykke opp blant de fire beste hjemme mot Fulham ettersom de tapte 2-1 takket være innbytter Rodrigo Muniz sin sene scoring. De hadde kontroll på kampen før pause og ledet 1-0 gjennom Jacob Murphy sin scoring etter 37 minutter, men de hadde bare en avslutning på mål i andre omgang, og det førte til slutt til at de tapte sin andre hjemmekamp på rad.

Prestasjonen i andre omgang var urovekkende dårlig, for Fulham dominerte spillet og hjemmelaget skapte bare én stor sjanse. Likevel var de ikke like dårlige i denne kampen som mot Bournemouth, og de hadde sine øyeblikk, spesielt i første omgang. Men de så av en eller annen grunn litt flate ut, og kampen ble nok en påminnelse om at hvilket som helst lag kan vinne dersom man ikke spiller opp mot sitt beste.

Man City lå under 1-0 i FA Cupen borte mot Leyton Orient, men fikk orden på hodene sine i pausen, skrudde tempoet litt opp i andre omgang og vant til slutt fortjent med 2-1. Newcastle har spilt to cupkamper siden forrige runde i Premier League, og vant begge fortjent, til tross for at de hadde rotert en god del i 3-2 seieren borte mot Birmingham der Dan Burn haltet av banen med lyskeproblemer.

Anthony Gordon gikk glipp av kampen på grunn av en skade han pådro seg mot Arsenal i midtuken, og skulle han være ute, vil det være et stort slag for Newcastle. Dan Burn kan være ute, mens Sven Botman kan være tilbake. Kampen kommer trolig for tidlig for Harvey Barnes og det samme gjelder Joelinton og Jamaal Lascelles, mens Callum Wilson trolig er klar for opptil en times spilletid.

1.87 for H begynner å bli fristende og spesielt dersom Anthony Gordon ikke spiller for Newcastle, men vi velger heller at det scores mest mål i andre omgang til odds 1.99 fra N1 Bet. Dette er fordi det har blitt scoret 25 mål i de fem siste ligakampene til Man City der 19 av dem har kommet i andre omgang og i tre av de fem kampene har det blitt flest mål i andre omgang.

Southampton – Bournemouth (Lørdag 16:00)

Marcus Tavernier scorer anytime: 3.47 hos N1 Bet

Southampton feiret sin andre seier for sesongen etter å ha vunnet 2-1 borte mot Ipswich, der de også avsluttet en rekke på seks strake ligatap under Ivan Juric. Til tross for at de mistet Taylor Harwood-Bellis og så hans erstatter Jack Stephens på grunn av skade, vokste de inn i kampen, og i de siste 24 minuttene hadde ikke Ipswich en eneste avslutning, noe som gjorde dem sårbare for Southampton sine angrep.

De har spilt noen veldig gode kamper før, og vært veldig uheldige i noen kamper. Mot Man Utd fikk de ikke poeng, men i denne kampen viste de god karakter og kvalitet, og vant. De ønsker ikke å gi opp og de kjemper, og nå har de, om ikke annet, fått litt mer selvtillit.

Bournemouth spilte en god kamp hjemme mot Liverpool, men tapte 2-0 fordi ting ikke gikk deres vei i løpet av en førsteomgang der de traff stolpen, fikk et mål underkjent og havnet under etter et omstridt straffespark… som for øvrig kom etter en kontring.

En hårfin VAR-avgjørelse nektet David Brooks en utligning da Milos Kerkez ble ansett til å ha vært en anelse offside før lagkameraten slo inn det som ville ha vært et fantastisk mål. Innbytter Marcus Tavernier var også nære på å utligne, da han vendte bort Andy Robertson før han skjøt på innsiden av stolpen, mens Kluivert skjøt returen over.

Bournemouth har nå truffet treverket 16 ganger i Premier League denne sesongen, noe som er flest av alle lag. De fikk selvsagt ikke noe med seg fra kampen, men de ga seg selv en sjanse, og spilte en kamp på høyt nivå, men mot disse topplagene er man avhengig av at de små detaljene er på din side noen ganger, og det var de ikke for Bournemouth i denne kampen.

Southampton tapte 1-0 hjemme mot Burnley i FA Cupen til tross for at bortelaget hadde gjort åtte endringer i sin startellever, og det så heller aldri ut som om de skulle score mot det tetteste forsvaret i hele Europa. Bournemouth vant fortjent 2-0 borte mot Everton i en kamp der Antoine Semenyo plaget James Tarkowski så mye at til og med hjernen hans virket utslitt.

Bare fire lag har laget flere straffespark enn Southampton denne sesongen, mens Bournemouth også har pådratt seg to, men de har vunnet hele åtte straffespark. Dette kan være gode nyheter for Justin Kluivert som også har scoret i tre av sine fire siste kamper, derav ett på straffe. Kantspilleren Marcus Tavernier er en annen som kan score etter å ha levert tre målgivende på de fem siste ligakampene, og etter å ha truffet treverket fra distanse mot Liverpool. N1 Bet tilbyr 3.47 for at han scorer her, og det er godkjent.

West Ham – Brentford (Lørdag 16:00)

BTTS + Over 3,5 mål: 2.26 hos N1 Bet

Jarrod Bowen – som spilte fra start for første gang siden han brakk venstrefoten i desember – sendte West Ham i ledelsen borte mot Chelsea mot slutten av første omgang, men hjemmelaget kom tilbake i andre omgang og vant kampen 2-1 etter at de hadde gjort fire innflytelsesrike bytter.

Det var relativt jevnt i kampen når det gjelder sjanser, men West Ham fikk ikke med seg noe. De klarte ikke helt å henge med i andre omgang, men hadde en stor sjanse på slutten til å ta et poeng. De må fokusere på det de gjorde bra, og forståelsen for hva de ønsker å gjøre virker å være der, så de må bare bygge videre på det.

Brentford tapte 2-0 hjemme mot Spurs, og vil se på kampen som en tapt mulighet. De gjorde mange ting riktig, men dette er fotball, og selv om man gjør mange ting riktig, betyr ikke det at man kommer til å vinne kampen. Det de gjorde riktig var å skape mange gode situasjoner, og komme til 37 innlegg samt 48 berøringer innenfor 16-meteren og skape en xG på 2.06.

De gjorde mer enn nok til å få en utligning, og spesielt Yoane Wissa burde ha scoret fra kloss hold da han skjøt ballen over tverrliggeren med en xG på 0.43, men i stedet scoret Spurs et mål til på slutten. De er nå uten seier på fem hjemmekamper, og manager Thomas Frank vil nok sitte igjen og reflektere over hvordan de ikke scoret på minst én av sine halvsjanser etter å ha hatt lange perioder på Spurs sin banehalvdel.

Disse lagene hadde spillefri sist helg etter at de ble slått ut av FA cupen i tredje runde, men begge har scoret i hvert av de tre siste møtene dem imellom, med et gjennomsnitt på 4.33 mål per kamp i løpet av den tiden, og BTTS & over 3.5 mål i kampen kan prøves til 2.26 hos N1 Bet.

Crystal Palace – Everton (Lørdag 18:30)

0-0: 8.60 hos N1 Bet

Jean-Philippe Mateta scoret to ganger og sikret Crystal Palace en 2-0 seier borte mot Man Utd. Hvis man hadde spurt fotballfans for ett år siden om Jean-Philippe Mateta kunne bli en av de beste spissene i Premier League, ville de bare ha ledd og kalt deg en idiot, men hans opptur under manager Oliver Glasner har vært fenomenal.

Han får forsvarsspillerne til å forsvare seg med bevegelsene sine, og styrken hans når han er i full flyt er et fornøyelig syn å skue, som da han løp 80 meter fra den ene enden av banen til den andre i første omgang og etterlot fire Man Utd-forsvarere i sitt kjølvann. Hans to mål på Old Trafford gjør at han nå har scoret 23 mål siden 23. februar i fjor. Bare Alexander Isak, Mohamed Salah, Cole Palmer og Erling Haaland har scoret flere, og det er jo et pent selskap å være i.

xG fra kampen viste 1.12 vs 2.60 med en stor sjanse for hjemmelaget og fire til bortelaget, og i så måte er det også helt greit å si at seieren var fortjent.

Abdoulaye Doucoure scoret Everton sitt raskeste Premier League-mål noensinne da de fortsatte sin opptur med å slå Leicester 4-0 på hjemmebane. Han tok ned Jordan Pickford sin lange klarering før han avsluttet over keeper Mads Hermansen med bare ti sekunder på klokken.

De ledet 2-0 etter bare seks minutter, da Beto scoret et mål nesten identisk med det første, og deres totale dominans i første omgang ble fullendt da Beto satte inn sitt andre mål etter 45 minutter. Han spilte veldig bra, og viste at han kunne produsere. Hvis du er angriper, er jobben din å score mål, og det var to virkelig gode mål.

Sean Dyche gjorde en god jobb i Everton, og fikk mange ting på plass, og så langt har David Moyes lyktes i å videreutvikle spillet fremover på banen. Spillerne har tilpasset seg veldig raskt på kort tid og har begynt å skape noen sjanser, og de spiller nå på en måte som gjør at de kan tillate seg å gjøre det.

De kom til kort hjemme mot Bournemouth i FA Cupen og tapte fortjent med 2-0. Palace på sin side slet med å skape sjanser borte mot et velorganisert Doncaster, men vant fortjent med 2-0.

Onsdag kveld spilte Everton 2-2 hjemme mot Liverpool etter at James Tarkowski utlignet for dem i det 98. minutt. De tok ledelsen og skulle gjerne ha vunnet, men da de senere lå under 2-1 var det kanskje flere som tenkte at de ikke ville komme tilbake, men de fikk målet til slutt, og det var ikke ufortjent.

Everton er ubeseiret i alle de åtte siste møtene med Palace, og har holdt buret rent fire ganger i løpet av denne perioden. Iliman Ndiaye måtte ute med skade sist og Doucoure så rødt, men de kan få med seg noe her også, og hvorfor ikke 0-0 til odds 8.60 fra N1 Bet.

Liverpool – Wolves (Søndag 15:00)

Straffespark i kampen: 3.15 hos N1 Bet

Mohamed Salah sine to scoringer sikret en hardt tilkjempet 2-0 seier for Liverpool borte mot Bournemouth da han først scoret på et straffespark etter 30 minutter før han gjorde det igjen etter 75 minutter med en nydelig varemerkeavslutning. Han var den avgjørende faktoren som sikret Liverpool seieren, men underveis kjempet hjemmelaget godt.

Det var en åpen og jevn kamp, men Liverpool spilte på toppnivå og hadde nødvendig flaks for å vinne kampen ettersom Bournemouth traff treverket to ganger. De hadde andre sjanser også, og Liverpool kontrollerte egentlig ikke kampen, men det er noe alle lag sliter med mot Bournemouth.

Jean-Ricner Bellegarde og Matheus Cunha scoret da Wolves vant 2-0 hjemme mot Aston Villa og med det tok seg ut av nedrykkssonen. Deres aggressive tilnærming var tydelig fra første stund, og de burde nok ha ledet mer enn med ett mål til pause ettersom Cunha misbrukte en sjanse alene mot keeper, og Goncalo Guedes hadde tre gode muligheter uten å finne veien til nettmaskene.

Wolves spilte en taktisk veldig god kamp, og de fortjente seieren. Hadde det andre målet kommet tidligere, ville deres andre omgang vært annerledes, men med den taktiske kvaliteten og ånden de fremviste skal det være greie muligheter for å unngå nedrykk.

Liverpool spilte med reservene sine og tapte 1-0 bortekampen i FA Cupen mot Plymouth, mens Wolves tok seg greit av Blackburn som også hadde rotert veldig mye i sin Cupkamp.

Onsdag kveld spilte Liverpool 2-2 borte mot Everton i en kamp der de aldri hadde full kontroll, og hjemmelaget hadde det beste av en litt sjansefattig andre omgang. Mohamed Salah så ut til å ha gjort det igjen da han ga dem ledelsen sent i kampen, men uavgjort virket som et rettferdig resultat. Innbytter Curtis Jones så rødt helt på tampen sammen med manager Arne Slot for sine klager mot dommeren.

Liverpool har ikke kontrollert de siste kampene på sin vanlige måte, og dette kan bli jevnere enn odds på rundt 1.20 for hjemmeseieren indikerer. Wolves har pådratt seg flest straffespark i Premier League denne sesongen, mens bare Bournemouth har fått flere straffer enn Liverpool, så her kan man jo prøve et spill på at det blir straffespark i kampen til odds 3.15 fra N1 Bet.

Tottenham – Manchester Utd (Søndag 17:30)

Dejan Kulusevski scorer anytime: 3.85 hos N1 Bet

Spurs kjempet seg til en 2-0 seier borte mot Brentford, noe som ga dem et moralsk løft og satte også en stopper for deres fire kamper lange tapsrekke i Premier League. Det var langt fra noe vakkert oppgjør, da de først profitterte på et sjuskete selvmål av Vitaly Janelt, før de i andre omgang la seg dypt i banen, og der Pape Sarr løp på Heung-Min Son sin pasning og scoret på en kontring helt mot slutten.

Slik Brentford spiller, må man alltid forsvare sin egen 16-meter både ved innlegg, innkast og andre dødballer, uansett hvordan man ønsker å spille taktisk, og Spurs gjorde det veldig bra. Det er mulig at de på forhånd hadde innsett at dette var en kamp der de ikke kunne gå ut og dominere og deres knock-out fotball – eller «Angeball» om man vil – var borte, og det var kanskje litt overraskende, men det fungerte.

Man Utd hadde siktet seg inn mot å vinne to Premier League kamper på rad for første gang denne sesongen, men det ble en forferdelig ettermiddag hjemme mot Crystal Palace der de tapte fortjent og mistet Lisandro Martinez på grunn av det som så ut som en alvorlig kneskade mot slutten av kampen.

Scoringsproblemene deres ble understreket av at manager Amorim benket både Rasmus Hojlund og Joshua Zirkzee, og i stedet spilte med Kobbie Mainoo helt i front. Han satte opp en god sjanse for Alejandro Garnacho og traff deretter stolpen selv, men det var så bra som det ble for Man Utd fordi de så tannløse ut.

Et skadeskutt Spurs uten 11 førstelagsspillere tapte 2-1 mot Villa i FA Cupen, og det var helt fortjent. Men nå kan opptil fem spillere være tilbake til denne kampen, og det skulle hjelpe dem mot et Man Utd som var litt heldige da de slo Leicester med 2-1 på hjemmebane i FA Cupen.

Man skal aldeles ikke se bort i fra at Spurs vinner for tredje gang mot Man Utd denne sesongen etter at de allerede har vunnet på Old Trafford i ligaen og hjemme i EFL-cupen. Vårt tips blir at dette ender 2-1 der Dejan Kulusevski scorer minst ett av målene for Spurs til odds 3.85 fra N1 Bet. Dette fordi han har scoret i hver av sine to siste opptredener mot Man Utd.

Author image

Halvor Kristiansen

Skribent og eksperttipser
294 Innlegg

Det er fortrinnsvis fotball som er min lidenskap innenfor sport, og jeg har lang erfaring fra spillbransjen innenfor den genren. Først som spiller/tipper og ganske mange år senere på andre siden av bordet, som bookmaker, der jeg selv kalkulerte odds.

Ekspert på: Oddstips Dataanalyse Oddssetning