Pohang Steelers – Ulsan
Til tross for en avstand på rundt 55 km i rett linje mellom disse to klubbene, er dette et stort Derby med base i Gyeongsang-provinsen på østkysten av Sør-Korea. Kampen har fått navnet «Donghaean Derby» (eller østkyst-derbyet) og er den eldste fotballrivaliseringen i K League.
Alle lag i K League 1 har nå spilt fem kamper der Pohang Steelers står med 1-2-2 og 6-9 så langt mens Ulsan har raden 3-1-1 og målforskjellen 6-2.
Pohang Steelers sin siste kamp endte med en 3-2 seier borte over Gwangju der de måtte grave dypt for å sikre seg tre poeng etter at motstanderne utlignet etter 90+2, før de selv avgjorde etter 90+11.
Seieren var den første for sesongen og krevde stor innsats, men sterkt keeperspill fra In-Jae Hwang og veldig sterkt midtbanespill fra brasilianeren Oberdan ble avgjørende, selv om utligningen hans til 1-1 kom på et skudd fra 25-30 meter og gikk i mål på grunn av klønete keeperspill. Dog var serien grei nok fordi de skapte fem store i kampen mot bare to for hjemmelaget, som scoret på begge. Dog viste Non-penalty xG for kampen 1.87 vs 1.70.
Ulsan sin siste kamp var på bortebane mot Suwon og den endte 1-1. De hadde klart bedre kontroll enn motstanderne og skapte langt flere målsjanser der xG fra kampen viste 0.63 vs 2.22. Et positivt trekk for dem var at nysigneringen Erick Farias – som kom fra Juventude i Brasil nå nylig – fant veien til nettmaskene etter å ha kommet inn fra benken og utlignet, noe som igjen ga Ulsan flere scoringsmuligheter de siste 15-20 minuttene av kampen.
Pohang Steelers må trolig klare seg uten midtstopperen Dong-Hee Lee og den venstre flankespilleren Yun-sang Hong som begge spilte i 0-0 kampen hjemme mot Daegu 1. mars, men har vært skadet siden. En annen som er ute på vensstresiden er brasilianeren Wanderson, og ute er også angriperen Jae-Joon An, men de har allerede vært borte over en måned.
Mot et veldig godt lag som Ulsan, som har hatt en lengre landslagspause, kan Pohang Steelers få det vanskelig i denne kampen. Deres backlinje har vært i uorden så langt denne sesongen, og selv om manageren ser ut til å ha funnet sin foretrukne formasjon de siste ukene, kan det bli en for stor oppgave å slå Ulsan.
På fire ligamøter forrige sesong vant Ulsan tre kamper, mens Pohang Steelers vant én, og B testes ut med 2/10 enheter i innsats til odds 2.25 fra Vinn.
10% cashback hver uke!
God og oversiktlig nettside
Premier League Jackpot hver måned
Attraktive bonuskampanjer
Stort utvalg av spesialspill
Norsk nettside
Opp til 5 000 kr. ukentlig reload bonus
Enkel registrering
Offisiell AC Milan-sponsor
Stort utvalg av spesialspill
Rask support
Norsk nettside
Norsk nettside
Attraktive bonuskampanjer
Enkel registrering
God på norsk fotball
Vinn opp til 300 000 kr i den ukentlige prognosen
500 kr. Gratisspill hver måned
2 mål foran tidlig utbetaling
Stort utvalg av odds
Attraktive bonuskampanjer
Opp til 5 000 kr. ukentlig reload bonus
Attraktive bonuskampanjer
Enkel registrering
Norsk bookmaker
God på norsk fotball
Unik oddsplattform
Attraktive bonuskampanjer
Opp til 5 000 kr. ukentlig reload bonus
Enkelt å navigere på siden